Sonnen GmbH, z siedzibą w Wildpoldsried w Niemczech, specjalizuje się w produkcji systemów magazynowania energii do użytku domowego dla gospodarstw prywatnych i małych firm. Sonnen jest pionierem w dziedzinie rozwiązań do magazynowania energii na rynku Niemieckimi i jest uznawany za lidera rynku magazynów energii w tym kraju. Posiada biura w Niemczech, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Australii. Firma zatrudnia obecnie ponad 15 000 pracowników. Na całym świecie zainstalowano już ponad 100 000 baterii SonnenBatteries.

W 2019 roku Sonnen stała się częścią firmy Shell Renewables and Energy Solutions.

Nagrody

sonnen otrzymał wiele nagród za swoje innowacyjne produkty i ich szybki rozwój na przestrzeni wielu lat. Postrzegamy to jako mocny argument, że nasza wizja czystej i zdecentralizowanej przyszłości energetycznej jest właściwą drogą naprzód.

MARZEC 2021
Nagrody EUPD Research TopBrand PV Storage 2021

W 2021 roku firma sonnen ponownie znalazła się w czołówce marek fotowoltaicznych w kategorii „technologia magazynowania”. Nagroda jest przyznawana corocznie przez firmę badawczą EuPD Research i opiera się na ankiecie przeprowadzonej wśród instalatorów systemów fotowoltaicznych w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Zarówno oferowane produkty, jak i proces sprzedażowy oceniane są na podstawie znajomości marki, wyboru klientów oraz dystrybucji.

STYCZEŃ 2021
Nagrody German Sustainability Award Design 2021

sonnen otrzymało nagrodę German Sustainability Award Design (Niemiecka nagroda za zrównoważony rozwój) w 2021 w kategorii „Pionier”. Nagroda przyznawana jest za wzorcowe przykłady zrównoważonego projektowania w kategoriach Ikony, Pionierzy i Wizje przyszłości. Zwycięskie produkty charakteryzują się imponującą różnorodnością i innowacyjnością.

LUTY 2019
Nagrody marka eins Temat 2019 Innowator roku
Magazyn biznesowy „brand eins” i Statista umieściły sonnen wśród najbardziej innowacyjnych firm energetycznych w Niemczech. W kategorii „Energia i środowisko” firma sonnen jako jedyna uzyskała najwyższą ocenę spośród firm zatrudniających od 250 do 1000 pracowników.
Kontakt
office@astasystems.pl
+48 505 971 088
Godziny pracy biura
Poniedziałek – Piątek
9:00 – 17:00